Освободен от данък общ доход
Намерете умни професионалисти
вентилирани фасадиПодаването на проекти е безплатно
Доволна клиенткаСтрахотна комуникация, всичко вървеше по план, проектът вървеше както трябва. Страхотна работа, много добър човек, препоръчвам :)
Peter Š.Клиент
Защо Wilio?
33 619 регистрирани професионалисти
93 499 решени проекти
4.8 от 5 средна оценка на нашите експерти
226 512 Приложения Инсталации
Всички услуги
Всички услуги
Имате нужда от услуга от зоната на вентилираната фасада? Wilio ще Ви помогне да намерите качествени експерти в проектирането, визуализацията, производството, монтажа и обслужването на вентилирана фасада. Цената на вентилираната фасадна облицовка обикновено зависи от обхвата на услугите. Вижте повече информация за услугите: фасадни материали, изолации и алуминиева конструкция, предоставени от един от нашите строители в 23 465 в категорията.
Вижте също:Цени
Отивам на
Отивам на
Полезна информацияКакво трябва да знаете
Как работят фасадите на лоялността
Радирани фасади са решение на външна обвивка на сградата, която може да се използва в нови сгради, както и за реновирани сгради. По много причини е особено интересно за архитектите - например поради подобрена топлоизолация. Те също така подобряват непрекъснатата фасадна повърхност и бонус също е по-бърза инсталация и почистване.
Вентилираните фасади позволяват на циркулацията на въздуха между носещата стена и облицовката, като мрамор, керамични плочки, метални панели и др. По този начин носещата стена е защитена от студ и топлина, което води до икономии на енергия.
Елементи на фасад
Радирани лица се състоят от тези елементи:
Носещата стена - това е всякакъв вид фасадни обвивки, които могат да бъдат използвани като опора за прикрепване на вентилираната фасада. Тя може да бъде бетонова или керамична тухлена стена.
Топлоизолация - това е материал, който осигурява термична и звукоизолация. Тази корекция трябва да бъде непрекъсната, за да се избегне термичното свързване. Най-често използваните опции включват изолирано изолиране или адхезивно залепване.
Метод на прикрепване - тези видове фасади могат да бъдат прикрепени по всеки от следните методи:
Точки за закрепване със смола котва и резба.
Профили - това са серия от дръжки, прикрепени към носещата стена и котва точки, които поддържат подплата, прикрепена към предварително инсталиран профил.
Вентилирана въздушна камера - пространство между носещата стена и плочките. През лятото предпазва стената на носителя, като позволява вентилация и предотвратява топлопроводимостта, докато през зимата предотвратява предаването на влага към носещата стена.
Подплата от естествен камък - инсталирането на облицовката е последната стъпка в процеса на прилагане на вентилираната фасада. Един от най-подходящите материали за вентилираните фасади са с дебелина 3 см от естествен камък, които позволяват правилно закрепване с един от методите, описани по-горе. Не е необходим специфичен размер на плочата при този тип фасад. От друга страна, трябва да се избягва използването на необработени и полирани повърхности от естествен камък.
Следвайки списък с естествени камъни, които са доказали тази сградна система с нейната производителност: мраморна крема Marfil, варовик Капри Марбела Нивел жълт.
Как работи дестилираните фасади
В зависимост от външната температура, вентилираните фасади са много различни в отделните сезони. През лятото въздушните камери работят по принципа на комина, т.е. слънчевата светлина става на фасадата и затопля такава наметало, както и камерата. Този горещ въздух след това се издига и създава така място за по-студен въздух, за да се охлади камерата и да поддържа домакински комфорт. През зимата слънчевата светлина не е толкова силна, за да позволи този комин ефект. Въпреки това, въздухът вътре в камерата остава по-горещ от външната и камерата действа като топлинен акумулатор, който поддържа термичната стабилност на системата заедно с топлоизолация, прикрепена към носещата стена.
Предимства на вентилирани фасади
Сега, когато знаете вентилираната фасадна система и нейните елементи, ние ще ви представим някои от предимствата на инсталирането на фасадата на ULMA във всякакъв вид сграда.
Икономия на енергия - най-важните предимства на вентилираните фасади включват подобряване на енергийната ефективност на сградата и големите финансови спестявания, постигнати благодарение на камерната камера.
Подобрена термична и звукоизолация - Тази система осигурява не само икономии на енергия, но и подобрена акустична и топлоизолация, което води до по-голямо удобство в сградата. По-здравословна среда - В допълнение към увеличаването на комфорта на потребителя, системата отговаря на съществените изисквания за хигиена, здраве и опазване на околната среда.
Техническа съпротивление - Тази система предотвратява влиянието на директното радиация и лошото време за стените и подовата структура и ги предпазва от пролета, засягащи сгради, изградени с традиционни системи.
Видове вентилирани фасади
Ако трябва да класифицираме видовете фасади, можем да ги разграничим по вида на използвания материал, според различни области на една и съща фасада, според текстури, системи и др. Всяка компания използва свои собствени категории, въпреки че обикновено и в основните насоки би било да се говори за следното: t
Вид повърхностна обработка
Керамични фасади: Ние знаем различни видове - теракота и порцеланови плочки, които са много по-устойчиви.
Каменна фасада: мрамор, шисти, гранит ...
Метална фасада: полиран алуминий, цинк ...
Фасади от композитен материал: полимери, пластмаси, дърво ...
Стъклени фасади.
Дървени фасади
Друга класификация се основава на повърхностна обработка
Единични или естествени цветове: цялото парче е направено в един и същ цвят и повърхността не лекува емайловото покритие.
Емайлирани цветове: На всяко парче емайла се прилага преди изгаряне, което може да бъде матово, лъскаво или специални ефекти.
Patterned: Чрез използване на цифрова технология за печат на част от имитиращ камък, дърво и подобно прилага повече модели.
Гладка повърхност: Текстурата и издатините се създават на отделни парчета за по-голямо разнообразие от строителни предложения.
отивам на