Освободен от данък общ доход
Намерете умни професионалисти
слънчеви панелиПодаването на проекти е безплатно
Доволна клиенткаСтрахотна комуникация, всичко вървеше по план, проектът вървеше както трябва. Страхотна работа, много добър човек, препоръчвам :)
Peter Š.Клиент
Защо Wilio?
33 507 регистрирани професионалисти
92 071 решени проекти
4.8 от 5 средна оценка на нашите експерти
226 512 Приложения Инсталации
Всички услуги
Всички услуги
Имате нужда от услуга в областта на слънчеви, фотоволтаични панели? Wilio ще ви помогне да намерите качествени експерти в производството и монтажа на фотоволтаични и слънчеви панели. Цената на слънчевите панели обикновено зависи от обхвата на услугите. Вижте повече информация за услугите: носеща конструкция и следгаранционно обслужване, предоставени от един от нашите 21 604 експерти в категорията
Вижте също:Цени
Отивам на
Отивам на
Полезна информацияКакво трябва да знаете
Слънчеви, фотоволтаични панели
Каква е разликата между слънчевите панели и фотоволтаичните статии?
Объркате ли се от разликата между слънчевите панели и фотоволтаичните статии? Въпреки факта, че те често са взаимозаменяеми, слънчевите панели и фотоволтаичните клетки са две много различни части на вашата слънчева система. За да разберете разликата между тях и как да използвате изразите, които трябва да се използват, прочетете.
Ролята на фотоволтаичните статии
Първо, ще разгледаме ролята на фотоволтаични клетки в слънчевата система. Слънчевите клетки се произвеждат чрез електричество чрез фотоволтаичен ефект, когато слънчевата светлина генерира електричество в определени материали чрез освобождаване на външните им електрони.
Без твърде технически, фотоволтаичните клетки могат да бъдат направени или от монокристата или поликристалния материал и се състоят от няколко слоя, от които два полупроводници са най-важни в средата. Горният полупроводник е отрицателен слой, тъй като материалните атоми съдържат допълнителни електрони, които носят отрицателен заряд. Напротив, долният полупроводник е положителен слой, тъй като електроните липсват в материалните атоми.
Когато слънчевата светлина стои на върха полупроводник, свободните електрони се вълнуват, освобождават и след това привличат в положителен слой под тях. Между тези два слоя се образува бариера, тъй като проводниците в двете слоеве принуждават електроните да преминат покрай клетката и да създадат електрически ток.
След това проводниците отпечатва от изделието в електрически товар, който улавя енергията, която е произведена фотоволтаичната статия. Електроните в крайна сметка влизат в клетката и процесът се повтаря.
Ролята на слънчевите панели
Тъй като фотоволтаичните клетки генерират само ограничено количество енергия е да се създаде слънчев панел, приложен много статии. Няколко слънчеви клетки си сътрудничат и генерират по-високи течения и следователно повече енергия.
В допълнение, чрез свързване на множество клетки заедно, панелът служи като защитна втулка за съществуването на статии. Това означава, че слънчевите клетки са по-малко склонни към увреждане на външни фактори, включително лошо време, като например Hail *.
След това еднопосочното електричество, генерирано от слънчеви панели, се насочва към централен инвертор (или микро инвертор, в зависимост от настройката на вашата система), където се превръща в редуване на електричество, което може да се използва вашата къща и уреди.
Броят на клетките на панела ще зависи от конкретен маркер и размер, който сте избрали, въпреки че нормалните са 60 и 72 клетки на един панел.
Друга концепция, с която можете да срещнете, е фотоволтаично поле, което просто се посочва от система, която се състои от множество PV панели.
Фотоволтаична система като цяло
Както можете да видите, фотоволтаичните клетки и панелите са неразделна и тясно свързана част от слънчевата система. Фотоволтаичните изделия са основната съставка, която образува слънчев панел, докато слънчевите панели са важен компонент, който образува слънчева система.
Докато единствената фотоволтаична статия е в състояние да конвертира слънчевата светлина до електричество, от съществено значение е панелът да комбинира и насочи енергийната мощност на много статии до вашия инвертор и домакинство.
* Това е един по много причини, поради които е важно също да се инвестира в висококачествен слънчев панел. Ако се използва пластмаса с лошо качество или производственият процес се извършва на нискокачествени машини или ръчно, може да възникне процес на размазване. Това означава, че връзката между пластмаса и стъкло е разделена, позволяваща проникването на влага и въздух в панела, причинявайки корозия и неизбежно пълна системна повреда.
Как работят слънчевите панели?
Когато говорим за слънчеви панели, важно е да се разграничат два основни вида:
• фотоволтаични панели, които произвеждат електричество
• Слънчеви панели, които се използват за отопление
Слънчеви фотоволтаични панели
Фотоволтаичните системи (PV) обикновено се използват слънчеви панелни системи. Фотоволтаичните системи превръщат слънчевата светлина директно на електричеството.
Слънчевите клетки са направени от полупроводници, например от силиций, който абсорбира слънчевата светлина и го превръщат в електричество.
Слънчевите клетки са свързани електрически и увити в рамка, която обикновено се нарича слънчев панел. Когато свържете много слънчеви панели заедно, те създават слънчево поле. И когато добавите кабел, конзола, инвертора и т.н., цялата система създава слънчев панел.
Електрическите проводници са свързани към положителни и отрицателни терминали, като по този начин създават електрическа верига. От там електроните могат да бъдат уловени под формата на електрически ток (електричество). Този поток заедно с напрежението на статия (което е резултат от неговото вградено електрическо поле или полета) определя мощност (или мощност), която може да произвежда слънчеви клетки, тъй като слънчевите панели превръщат слънчевата светлина до електричество.
Отделни PV системи, свързани към мрежата
Мрежовите свързани системи използват локална дистрибуторска мрежа, за да се гарантира, че никога няма да сте електричество. Ако вашият домашен соларен панел се произвежда на ден повече електричество, тъй като домакинството ви изисква, е възможно да се експортира тази излишната енергия обратно в националната мрежа. От друга страна, ако се нуждаете от повече електричество, когато са направили слънчевите ви панели, тя може да го доставят.
Отделни PV системи не са свързани към мрежата, но зареждане на слънчева система. Тези батерии налагат електричество, генерирани от панелите ви. Натрупаната електроенергия от тези батерии ще се използва за управление на вашите уреди. Отделните системи се използват в зони, които не могат да бъдат свързани към мрежата и обикновено са по-скъпи от системите, свързани към мрежата, тъй като слънчевите батерии са все още доста скъпи.
Слънчеви системи за съхранение на батерии
Слънчевите батерии налагат електричество, произведени от слънчева енергия и ви позволява да го използвате дори вечер, когато вашите слънчеви панели не произвеждат. Можете да използвате слънчеви батерии, независимо дали сте свързани към мрежа или не.
Цената на съхраняване на слънчеви батерии не е ниска, от 1 360 до 6,800 евро, в зависимост от размера и капацитета. Въпреки това, технологичният напредък обаче води до нова година и вероятно ще доведе до намаляване на цените на слънчевата батерия.
Слънчеви топлинни колектори
Слънчевите термични панели използват слънчева светлина за загряване на вода, която се съхранява в цилиндър, който след това може да се използва за отопление на къщата. Слънчевите термични панели са монтирани на покрива, както и слънчеви фотоволтаични панели, но изглеждат малко по-различни, защото имат повече тръби, които затоплят водата вместо с предмети. Свързаната технология са термодинамични панели, които извличат топлина от атмосферния въздух.
Слънчевите топлинни и термодинамични панели могат да се използват за затопляне на помещенията, което най-често осигурява нуждите на топла вода за домакинствата.
Са ефективни слънчевите панели?
Слънчевите панели са много ефективни. Въпреки че ефективността на слънчевите панели е по-висока при слънчеви дни, те не се нуждаят от пряка слънчева светлина до тяхната работа. Слънчевите панели могат също да произвеждат значително количество електроенергия в облачни дни и през зимния сезон.
Всъщност слънчевите панели са по-подходящи в по-студени зони. Слънчевите панели могат да прегрят в горещите страни и намалява тяхната ефективност. Ето защо времето в нашите ширини е идеално за слънчеви панели оптимално.
Слънчевите панели също са ефективни в страни, където много сняг
Явлението, известно като "ефект на Албедо", кара слънчевите панели да бъдат много ефективни в снежния климат. Белите снежинки отразяват слънчевата светлина и следователно може да се произвежда повече електричество. За да може системата да работи, първо е необходимо да се отстранят сняг от слънчеви панели. Ако вашите панели са обхванати, тяхната ефективност ще бъде намалена.
Типичният търговски слънчев модул има ефективност от 15-20%. Една от важните задачи на индустрията на FV е да се подобри ефективността на слънчевите модули, като същевременно се намалят статията.
Естествено, има много фактори, които могат да повлияят на ефективността на слънчевите панели, от вида на слънчевите панели след риболов и сезонност.
4 фактора, влияещи върху ефективността на слънчевите панели
Със сигурност искате да увеличите ефективността на слънчевите панели, за да направите най-доброто от тяхната инвестиция в тях и да намалите разходите им за енергийни сметки. Ключовите фактори, които трябва да се вземат предвид, са поставяне, наклон, посока, годност на покрива, размер на слънчевия панел и административна поддръжка.
Местоположение, ъгъл и посока
Дали PV системата е поставена и наклонена така, че слънчевите клетки да могат да уловят максималното количество слънчева светлина? Идеално е да се гарантира, че слънчевите панели са изложени на слънчева светлина от 9:00 до 15:00 часа.
Оценката на пригодността на вашия покрив да постави слънчевите панели е основна стъпка при определянето на ефективността на системата. Ориентацията и ъгълът на вашия покрив имат много общо с колко слънчева светлина получават панелите ви.
Оптималната посока за слънчевите панели е на юг, което би означавало, че панелите са изложени на слънчева светлина възможно най-дълго.
Ако покривът няма оптимална ориентация и ъгъл, можете да инсталирате конзолите, за да регулирате леко ъгъла. Въпреки това, нека това бъде оценено от сертифицираната инсталатора на MCS.
Ако местоположението на къщата е неопимално (напр. Има частични дървета за засенчване или специален ъгъл на покрива), собственикът на къщата може да максимизира електричеството от полето, използвайки микроинверти или еднопосочни оптимизатори вместо конвенционални инвертори, които са по-изгодни за големи слънчеви ферми . Повечето потребители на слънчева инсталация предлагат една или и двете от тези опции, защото избягва загубите в частично засенчване. Можете също да използвате Google SketchUp и да разберете колко големи са дърветата в къщата ви.
Покривна фитнес
Когато разглеждате слънчевите панели за вашия покрив, важно е да се вземе предвид дали покривът е достатъчно силен, за да се обедини мащаба на слънчевата система. Например, 4 kW енергийна система обикновено има 16 250 W захранващи панели, представляващи общо тегло около 280 кг.
Днес повечето материали са подходящи за поддържане на слънчеви панели - само шисти и дървени покриви могат да бъдат твърде крехки.
В допълнение, помислете дали вашият покрив е достатъчно голям, за да бъдат слънчеви панели. Ще ви трябва най-малко 30 cm пространство около слънчевите панели, така че трябва да вземете под внимание, когато изчислявате колко място покрива имате. Например, 4KW с 16 панела изисква покривно пространство от най-малко 29 m².
Изисквания за покриви със слънчеви панелни системи
Размер на размера на слънчевия панел
Слънчевите клетки имат различни видове различни форми и размери. Колкото по-висока е слънчевата панелна система, толкова повече е електричество. След изчисляване на енергийните нужди, ще получите по-добра представа за това какъв голям панел ви е необходим.
Известно е, че монокристалните панели са най-ефективният тип слънчеви панели на пазара, което означава, че за производството на такъв брой електричество, тъй като тя изисква поликристална система, ще ви трябват по-малко панели (и по този начин по-малко покривни пространства) .
Поддръжка
Важно е да се извърши правилната поддръжка на слънчевите панели, за да се максимизира живота на системата си. За щастие, слънчевите панели не изискват голяма поддръжка през целия си живот (25-30 години).
Оставете панелите да проверяват редовно инсталатора или други доставчици на услуги. Ако го направите сами, можете да загубите гаранцията, ако ще повредите панелите.
Но това, което можете да направите сами, е да се уверите, че панелите ви винаги са чисти. Това включва премахване на листата и клоните от системата на слънчевата панела и изплакването на градинския маркуч - избягвайте незабавното им докосване.
Колко слънчеви панели ви трябват?
4 kW слънчевата панелна система ще изисква приблизително 16 слънчеви панела с 250 W, докато 5 kW системата съдържа 20 слънчеви панела.
Колко слънчеви панели трябва да доставят домакинството зависи от няколко неща:
• Вашето текущо потребление на електроенергия
• Вашите енергийни цели (колко консумация са планирани да покрият)
• капацитет на покрива ви,
• Брой слънчеви часове във вашия район.
Тъй като тези фактори са различни от къщата до къщата, важно е да се оцени всяко домакинство поотделно.
отивам на